הידעת - שמיכת פוך לחורף

הערבים קרים, שמיכות הקיץ כבר מזמן אינן מספיקות וזה הזמן לקנות שמיכת חורף חדשה.

המבחר בחנויות הולך וגדל, איתו גם הקושי לבחור. מהם ההבדלים בין השמיכות הסינתטיות לטבעיות? איך בוחרים שמיכת פוך? איך קולעים בדיוק למידת החום הדרושה בלי להזיע תחת השמיכה או לקפוא מקור? האם כדאי להשקיע בשמיכות מעבר?


בניגוד למחשבה הרווחת, כי תפקיד השמיכה הוא לחמם האמת היא שתפקידה הוא דווקא לבודד.

כלומר לשמור על החום שמייצר גוף האדם.

ככל שהשמיכה תהיה בעלת כושר בידוד טוב יותר - כך יהיה לנו חם יותר. אדם שמייצר חום בכמות שמעל לממוצע - עדיף שיקנה שמיכה המבודדת פחות. היצרנים אכן התארגנו לדרישות הצרכנים, וכמו בשוק המזרנים - שם יש מי שמעדיף רך יותר או קשה - כך גם בתחום השמיכות: ניתן להשיג שמיכות בדרגות שונות של חימום, לפי דרישות הצרכן וחום גופו.

השימוש בחומרים טבעיים נותן למשתמש יתרונות ייחודיים, שלא קיימים בשמיכות שבהם חומר המילוי הוא סינתטי, חומרים טבעיים סופגים את אנרגיית הגוף ופולטים אותה בחזרה בצורת חום.

בעזרתם, החום המיותר מתנדף ומאפשר הרגשה נוחה במשך כל זמן השינה. תכונה חשובה נוספת של החומרים הטבעיים היא יכולתם לנטרל חשמל סטטי, שנוצר בזמן השינה.

השמיכות של פריד הן היחידות המיוצרות בארץ (כן, גם האווזים ישראליים), שאר שמיכות הפוך הטבעי מיובאות מאירופה או מהמזרח הרחוק, כאשר האירופיות נחשבות טובות ואיכותיות הרבה יותר מאשר הסיניות. תהליכי העיבוד שהן עוברות ארוכים ומחמירים יותר, וגם סוגי הבדים של השמיכות טובים יותר

שמיכת פוך טבעי היא זו שמכילה לפחות 90% פלומת אווזים, כאשר שאר עשרת האחוזים הם נוצות.

ככל שכמות פלומת האווז גדולה יותר - כך השמיכה איכותית יותר.

את ההבדל בין פלומה לבין נוצה יכול כל אחד להרגיש, אבל הצרכן אינו יכול לדעת האם מדובר באווז או ברווז, וביניהם יש הבדל מהותי.

לטובת האווז: נכון שאם ממששים אפשר לחוש בשדרת הנוצות, אך מתברר שישנם יצרנים, שדואגים 'לטחון' את הנוצות כך שיתחפשו לפלומות. לצרכן לא נותר, אם כך, אלא לסמוך על היצרן או היבואן שאכן מדובר בחומרי גלם אותנטיים.

בעניין הניקיון - מכיוון שמדובר באווזים, ברווזים ואפילו כבשים, חשוב שהחומרים יעברו תהליכים של חיטוי, ניקוי ואיוורור, שיאפשרו לא רק איכות שינה טובה יותר אלא גם איכות אחסנה ממושכת, בעיקר בקיץ הישראלי.


נקודה נוספת היא המשקל: ככל שסוג המילוי איכותי יותר ניתן להקטין את הכמות שלו, להפחית את משקל השמיכה ולקבל את אותה דרגת בידוד.

בהנחה שהפוך איכותי, ככל שהשמיכה קלה יותר היא נחשבת לטובה יותר. היצרנים הרציניים מציינים היום את משקל השמיכה, ליד תיאור תכולתה.

הציפוי גם הוא חשוב, לא פחות מהמילוי. כאן כדאי לדרוש 100% כותנה, שמונעת הזעה, אם כי גם כאן יש הבדלים בין שמיכה לשמיכה בהתאם לצפיפות הבד.

אשר לצורת התפירה, גם לזו יש חשיבות. ריבועים עם קירות הפרדה מבטיחים שהמילוי לא יטייל בתוך השמיכה וכך היא תעטוף את הגוף כמו שצריך.


השמיכות הסינתטיות, מעלתן העיקרית היא האפשרות לכבס אותן במכונת הכביסה, בניגוד לשמיכות הפוך הטבעי הדורשות ניקוי יבש וטיפול זהיר.

הסינתטיות (שמתאימות גם למי שגילה שהוא אלרגי לפוך טבעי), עשויות מחומרים בעלי שמות שונים ומשונים כמו הולופייבר (סיב בעל חור אחד), הולופיל (4 חורים בסיב), קוואלופיל (7 חורים בסיב) וקומפורל (מילוי של פתיתים). ככל שיש מקום לחדירת יותר אוויר לסיב, כלומר יותר חורים - כך הבידוד טוב יותר והשמיכה יותר מחממת.


077-5554448 :משרד ראשי

077-5554555 :שירות לקוחות אתר

שירות לקוחות האתר בווטסאפ: 052-570-1131

  • facebook
  • Black Instagram Icon